İdris Kocabaş

İdris Kocabaş 

1985 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladı. 2010 yılında Ankara İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2018 yılında Cumhuriyet Ünvt.’de yüksek lisans yaptı. Aynı üniversitede doktora öğrenciliğine devam eden Kocabaş, çeşitli yerel radyolarda “Vakt-i İlmihal” isimli radyo programını hazırlayıp sundu. 2016-2021 yılları arası SRT Tv ve Ege Tv’de “Din ve Hayat” isimli programı hazırlayıp sundu.

Diyanet Tv’de “Ramazan Sohbetleri” adıyla iki adet vaazı yayınlandı. Diyanet Radyo’da iki defa “Gündem Kudüs” isimli programa konuk oldu. D.İ.B. bünyesinde “Kudüs Rehberi” olarak pek çok kez Kudüs’te kafilelere rehberlik yaptı.

2006 yılında İmam-Hatip kadrosunda D.İ.B’nda göreve başlayan Kocabaş, ilk olarak Gümüşhane’ye atandı. 2008 yılında memleketi Sivas’a döndü ve çeşitli camilerde görev yaptı. 2014 yılında Uzman İ.H. olarak görev yaparken, D.İ.B’nın açmış olduğu vaizlik sınavlarını kazanarak vaiz olarak atandı. Sivas il uzman vaizliği görevini sürdüren Kocabaş, evli ve üç çocuk babasıdır.

İdris Kocabaş Kitapları

Mavi Yayıncılık